Nasza kadra

mgr Halina Michalik - dyrektor pedagogiczny - nauczyciel dyplomowany;

 

Absolwentka Studiów Podyplomych z zakresu Pedagogiki Wczesnoszkolnej, magisterskich Studiów Pedagogiki Specjalnej oraz Podyplomych Studiów z Zarządzania Oświatą.

Swoje wieloletnie doświadczenie zdobyłam jako Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Świątnikach Górnych.

W pracy zawodowej szczególną uwagę zwracam na sferę wychowawczą dzieci. Doskonale odnajduję się w pracy zarówno z 2,5 latkami jak i starszymi wychowankami. Moje kwalifikacje jak i długoletnia praca pomaga dzieciom bezpiecznie stanąć na progu nowego wyzwania jakim jest edukacja szkolna.

 

mgr Jolanta Synowiec - nauczyciel dyplomowany w grupie 4-5 latków;

 

Jestem absolwentką Liceum Pedagogicznego w Krakowie oraz kierunku: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwesytecie Jagiellońskim w Krakowie. Podczas wieloletniej pracy ukończyłam kilkadziesiąt kursów, brałam udział w wielu szkoleniach, warsztatach i to wzbogaciło moją wiedzę i warsztat pracy. W swojej pracy preferuje najnowsze koncepcje i metody, gwarantujące wszechstronny rozwój dzieci. Lubię śpiewać, potrafię zagrać na gitarze, akordeonie, pianinie - co bardzo ułatwia i wzbogaca pracę w zakresie umuzykalniania dzieci. Teraz już wiem że praca z dziećmi to moja pasja i powołanie. Nie mogę bez tego żyć. Dzięki swojemu doświadczeniu, potrafię dostrzec w dzieciach to, co wyjątkowe i niepowtarzalne. Wobec dzieci staram sie być przyjazna i życzliwa ale przede wszytskim konsekwentna. Mottem w moje pracy jest:"Pracuj tak, żeby cię dzieci słuchały ale zarazem kochały". W wolnych chwilach przygotowuję się do pracy.

 

mgr Dominika Szefer - nauczycielka w grupie 2,5 - 3 latków;

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Doświadczenie zdobyłam pracując zarówno w przedszkolach jak i żłobkach. Jestem również animatorem zabaw. Swoją wiedzę stałe poszerzam biorąć udział w licznych kursach i szkoleniach. Podczas pracy z dziećmi zwracam uwagę głównie na usamodzielnienie dzieci, rozwój motoryki dużej i małej. Rozwijam dziecięcą kreatywność. Moją pasją poza aktywnością sportową jest literatura z okresu II wojny światowej oraz ogrodnictwo.

 

Beata Łyczko - nauczycielka w grupie 2,5-3 latków;

 

Nauczycielka po Studium Nauczycielskim, i animator kultury na WSP w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w pracując w przedszkolach a także prowadząc Klub Malucha w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Byłam organizatorem koncertów jazzowych, turniejów szachowych oraz warsztatów plastychnych. W pracy z dziećmi staram się wprowadzać pogodną atmosferę, uwrażliwiać dzieci na piękno, rozwijać ich wyobraźnię. Szczególną uwagę zwracam na indywidualne potrzeby dziecka, ale także na przestrzeganie zasad fair play.

 

mgr Iwona Fedko - pomoc nauczyciela;

 

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i jestem nauczycielem historii. Aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Prywatnie jestem mamą dwóch córek. Praca z dziećmi daję mi wiele satysfakcji ponieważ uwielbiam spędzać z nimi czas.

 

 

mgr Anna Szymańska - osoba prowadząca;

 

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja oraz 2 - letniego Studium Rachunkowości i Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

 

Odkąd zostałam mamą trójki dzieci, stało się dla mnie wyzwaniem, stworzenie takiego miejsca, gdzie będą mogły twórczo się rozwijać, uczyć samodzielności w bezpiecznych warunkach a także co ważne podzielać moją pasję do aktywności fizycznej. Stąd pomysł na "Małych Podróżników". W tym miejscu, moja wizja nowoczesnego, przestronnego przedszkola zetknęła się z doświadczeniem i obserwacją dzieci i ich potrzeb. Chciałam stworzyć miejsce gdzie dzieci w sposób naturalny i nie wymuszony, będą poznawać otaczający ich świat, będą kreatywnie i twórczo odkrywać swoje pasje i zainteresowania a także co bardzo ważne, pożytkować energię na różnorodnej aktywności fizycznej.

Moją pasją i energią są dzieci....a to miejsce jest pełne dobrej energii.

 

Aneta Bobeklogopeda, nauczycielka języka polskiego, oligofrenopedagog, terapeuta ręki.

Ukończyłam filologię polską, studia podyplomowe z logopedii, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Zdobyłam certyfikat terapeuty ręki oraz posiadam kwalifikacje do prowadzenia zajęć logorytmicznych. By wprowadzać innowacje do swojej pracy pedagogicznej, jestem również absolwentką studiów Coaching

w biznesie. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z zakresu: terapii wad wymowy i wywoływania głosek, opóźnionego rozwoju mowy, pracy z dzieckiem autystycznym, nauki czytania metodą sylabową, integracji sensorycznej. Interesuje się zagadnieniami związanymi z neorodydaktyką – nauką przyjazną mózgowi. Prywatnie mama 13-letniego Mateusza.

 

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest realizowana dzięki współpracy z Niepubliczną Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną "Rozwijanka" w Wieliczce.