PROGRAM

W Naszym Przedszkolu
realizujemy podstawę programową przez cały rok.
 

Aby zrealizować cele Naszej placówki Nasza oferta podstawowa składa się z licznych zajęć plastycznych i artystycznych z zastosowaniem szerokiej gamy technik, mających za zadanie rozwinięcie w dziecku umiejętności manualnych, uwrażliwiając na piękno i harmonię otoczenia. Różnorodność technik przyczynia się do odczuwania pozytywnych doznań estetycznych, inspirują i koncentrują ekspresję twórczą dziecka. Dzieci będą uczestniczyć w warsztatach ceramicznych, z konstruowania, majsterkowania i wszelkich manualnych pracach. W przyszłości wzbogacimy ofertę o ciekawe zajęcia z sensoplastyki oraz terapii ręki.

Ponadto proponujemy liczne warsztaty z edukacji przyrodniczej, ekologicznej oraz podróżniczej.

W celu rozwoju aktywności emocjonalnej oraz intelektualnej proponujemy warsztaty teatralne. Zajęcia te rozwijają w dzieciach potrzebę zaangażowania i działania. Wzmacniają wiarę we własne siły, wyzwalają twórczą ekspresję, rozwijają wyobraźnię. Uczenie się na pamięć, recytowanie, śpiewanie pozwala dziecku szybciej się rozwinąć, pozwala stać się bardziej aktywne oraz kreatywne.

Ważnym elementem rozwoju dziecka w okresie przedszkolnych jest jego kontakt z literaturą. Idąc z nurtem programu „Cała Polska czyta dzieciom” proponujemy codzienny cykl zajęć opartych na czytaniu różnorodnej literatury. Mając na uwadze profil przyrodniczo-podróżniczy Naszego przedszkola, chcielibyśmy zainteresować Naszych wychowanków pozycjami o takiej właśnie tematyce. Poprzez codzienny kontakt z literaturą wzbogacimy przeżycia i wyobraźnię dziecka, kształtując właściwy stosunek do otoczenia i samego siebie. Wpajając dzieciom kulturę żywego słowa rozwiniemy w nich własną ekspresję.

Dopełnieniem intelektualnego i emocjonalnego rozwoju jest oczywiście rozwój fizyczny. Wykorzystując warunki placówki, dzieci będą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach ruchowych, tanecznych. Mając do dyspozycji duży i bezpieczny ogród oraz własną bawialnię wyposażoną w urządzenia sportowe i rehabilitacyjne, zaspokoimy w dzieciach ogromną potrzebę ruchu, wzmacniając tym samym koordynację oraz sprawność fizyczną.

Wszystkie zajęcia znajdujące się zarówno w ofercie podstawowej jak i dodatkowej będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę oraz certyfikowanych instruktorów.

Mając na uwadze wrażliwość małego dziecka, chcemy stworzyć miejsce przytulne i bezpieczne, tak aby każdy Nasz wychowanek czuł się komfortowo, a czas jaki tu spędzi będzie twórczy i kreatywny.